Vytvořili jsme pro Vás samostatný feed a propojili náš e-shop s diamantovou burzou. Vyhnete se tak vysokým maržím, které byste získali od překupníků.
Jednoduše si zde na burze porovnejte a objednejte diamant, který Vám dodáme na Vaši adresu.
Za tuto službu, pojištění a dopravu si účtujeme pouze 3 % z celkové ceny diamantu.
30 dnů záruka vrácení peněz
Hmotnost
Barva
Čistota
Brus
Certifikát
Cena bez DPH
Přejete si něco speciálního? Ve zlatnické dílně - Zlatnický dům, Vám vyrobíme šperk o kterém sníte. ZDE ZADEJTE POPTÁVKU VÝROBY ŠPERKU.
Často od klientů slýcháme dotaz, jaký je rozdíl mezi diamantem a briliantem. Diamant je surový kámen bez brusu, briliant je diamant s briliantovým brusem.
První místo mezi všemi drahými kameny zaujímá bezesporu diamant. Jde o nejtvrdší přírodní minerál, který lidstvo zná. Diamant je forma uhlíku a vzniká za pomoci extrémních teplot a tlaku. Slovo diamant pochází z řeckého ἀδάμας [adámas], znamenající nezničitelný a může být starý miliardy let.
Takřka všechny diamanty obsahují drobné nedokonalosti - mikroskopické škrábance či stopový výskyt jiných minerálů. Za "bezchybný" se obyčejně považuje takový kámen, který při desetinásobném zvětšení nemá žádný vnější ani vnitřní viditelný kaz. Absolutně bezchybné diamanty jsou neobyčejně vzácné, což se také odráží na jejich hodnotě.
Pro výrobu šperků ve Zlatnickém domě standardně používáme tyto diamanty:
Za dokonalý považujeme bezbarvý diamant. Dokáže nejlépe rozkládat dopadající světlo a vytvářet duhové záblesky, takzvaný oheň. Většina přírodních diamantů obsahuje zabarvení, které způsobují drobné nečistoty uvnitř kamene. Výjimkou jsou přírodně barevné diamanty. U nich je zbarvení žádoucí a jejich hodnota je několikanásobně vyšší než cena bílých diamantů. V naší nabídce naleznete černé diamanty, modré diamanty, žluté diamanty, ale také růžové diamanty.
Kvalita brusu je jedním ze základních kritérií, podle kterých klenotníci diamanty hodnotí. Brus určuje, jak bude diamant odrážet světlo. Čím lepší brus, tím více se diamant třpytí. Dokonale vybroušený diamant se třpytí celý, navíc u něj můžeme pozorovat duhové záblesky, které vznikají vzájemným odrážením světla jednotlivými ploškami. Zlatnický dům vyrábí šperky s téměř všemi druhy brusu diamantů.
Hmotnost diamantů se udává v karátech (1 karát = 0,2 g). Dva stejně velké diamanty se mohou výrazně lišit cenou, pokud mají rozdílnou kvalitu čistoty, barvy a brusu. Menší, ale kvalitnější kámen může být hodnotnější než větší diamant s výraznými nedostatky. Malé diamanty se v přírodě nacházejí mnohem častěji, proto je cena diamantu větší váhy, při stejných ostatních parametrech, násobně vyšší. Za 20 let praxe v prodeji diamantů jednoznačně vedou velikosti diamantů 0,5ct a 1ct.
Produkce diamantů v Kanadě je stále v rané fázi a stále existují objevy, které čekají na své odhalení, jak bylo řečeno na 12. Mezinárodní konferenci o kimberlitech.
"Diamantový průmysl je aktivní teprve od 90. let," uvedla Karen Costello, výkonná ředitelka Komory dolů Severozápadních teritorií (NWT) a Nunavutu, na konferenci v Yellowknife, hlavním městě NWT, před 300 geovědci minulý týden.
"V Africe a Jižní Americe existuje tento průmysl již více než 100 let ... takže stále existují objevy, které čekají na své odhalení." Dále uvedla, že volatilita cen diamantů neměla vliv na průzkum diamantů a majitelé dolů hledají v rámci svých stávajících oblastí a v jejich blízkosti naleziště dalších minerálů.
"Průzkum kritických minerálů, i když je velmi vzrušující ... je stále daleko od úrovně investic, kterou měly diamantové doly a co bylo dříve investováno do celkového průzkumu," řekla Costello, jak uvedl CBC, kanadský veřejný vysílatel.
Kanada má tři diamantové doly - Ekati, který zahájil těžbu jako první kanadský diamantový důl v roce 1998, Diavik, který byl otevřen v roce 2003 a Gahcho Kue (2016).