Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Nabídka safírůNabídka diamantů

Drahokamy

Jako zkušení profesionálové s dlouholetými zkušenostmi v oboru, zdůrazňujeme výhody využívání přírodních kamenů při výrobě zlatých šperků. Tyto kameny, díky své unikátnosti a tvrdosti, výrazně zvýší hodnotu šperku a dlouhodobě si uchovají svou krásu. Máte-li neupravený přírodní kámen, neváhejte nás kontaktovat; rádi vám pomůžeme s jeho broušením a upravením do požadovaného šperku.

 

Briliantový brus kamene

Vedle diamantů se v posledních dobách staly velmi populárními kameny jako tanzanity, safíry a rubíny, jejichž naleziště jsou téměř vyčerpána. Naše nabídka zahrnuje diamanty z DIC Ramat Gan v Izraeli a z Antverp, rubíny z oblasti severního Thajska, smaragdy z Indie, safíry a turmalíny ze Srí Lanky, opály z Austrálie a České republiky, granáty z Trutnova a tanzanity z Tanzanie východní Afriky.

Nabídka safírůNabídka diamantů

 

Jaký je rozdíl mezi diamantem a briliantem?

Často od klientů slýcháme dotaz, jaký je rozdíl mezi diamantem a briliantem. Diamant je surový kámen bez brusu, briliant je diamant s briliantovým brusem.

 

Diamant

Bezesporu se diamant řadí na přední místo mezi všemi vzácnými drahokamy. Je to nejtvrdší známý přírodní minerál lidstva, vytvořený formou uhlíku za extrémních podmínek tepla a tlaku. Pochází z řeckého slova ἀδάμας [adámas], což znamená nezničitelný.

 

Hodnota diamantu se určuje podle několika faktorů tzv. 4C:

 

Čistota - clarity

Prakticky všechny diamanty vykazují drobné nedokonalosti - mikroskopické škrábance nebo stopové příměsi jiných minerálů. Diamant je považován za 'bezchybný', pokud při desetinásobném zvětšení není pozorovatelný žádný zjevný vnější ani vnitřní defekt. Naprosto perfektní diamanty jsou mimořádně vzácné, což se také projevuje ve jejich ceně.

Standardně používáme tyto diamanty:

 

Barva - color

Bezbarvý diamant je považován za ideální. Jeho schopnost efektivně rozptylovat světlo a vytvářet pestrobarevné záblesky, známé jako 'oheň', je nejvýraznější. Většina přírodních diamantů má určité zabarvení, způsobené drobnými nečistotami uvnitř kamene. Přírodní barevné diamanty jsou výjimkou, kde je zbarvení ceněno a jejich hodnota výrazně převyšuje cenu bílých diamantů.

 

Brus - cut

Jedním z primárních kritérií pro hodnocení diamantů klenotníky je kvalita jejich broušení. Způsob broušení přímo ovlivňuje, jak diamant odráží světlo. Čím precizněji je diamant zbroušen, tím intenzivněji se jeho lesk projevuje. Perfektně zbroušený diamant se třpytí rovnoměrně a dokonce vyvolává duhové odlesky díky vzájemnému lomu světla na jeho povrchu.

 

Váha - carat

Váha diamantů se vyjadřuje v karátech (1 karát = 0,2 g). Dva diamanty stejné velikosti mohou mít značně odlišnou cenu kvůli rozdílné kvalitě čistoty, barvy a broušení. I menší, avšak kvalitnější kámen může být ceněnější než větší diamant s výraznými nedostatky. Menší diamanty jsou přirozeněji dostupné, což způsobuje, že cena diamantu s vyšší hmotností a stejnými parametry je mnohonásobně vyšší.

 

Vánoce ve Zlatnictví Plzeň Plaza

Chystáte se pod vánočním stromečkem někoho překvapit originálním šperkem? Naší kompletní nabídku šperků si můžete zakoupit u nás ve Zlatnickém domě v Plzni od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00. Vybrali jsme pro vás několik šperků, které patří mezi bestsellery. Diamantové náušnice patří mezi vůbec nejoblíbenější šperky, kterými se ženy zdobí. Prvním modelem jsou diamantové náušnice se zapínáním na klapku ze žlutého 14kt zlata. Náušnice jsou osazeny třemi diamanty a jednim centrálním investičním diamantem. Díky preciznímu návrhu a propracování působí náušnice velmi luxusně a skvěle doplní váš outfit. Dalším párem jsou náušnice bohatě osázené 17ti diamanty a rubínem oblíbeného oválného brusu, vyrobené tentokrát z bílého zlata. Náušnice opět působí velmi luxusním dojmem a budou skvělým doplňkem na plesech, v opeře ale i na pracovních jednáních. Do výběru jsme také zahrnuly tyto úžasné tricolor náušnice z 14kt zlata. Tento pár vás bude skvěle zdobit při každodenním nošení. Obrovskou výhodou těchto náušnic je kombinace tří barev zlata, budou se proto bez problémů kombinovat s ostatními šperky z vaší šperkovnice. Krásným dárkem, který potěší každou ženu, jsou rozhodně prsteny. Vybrali jsme pro vás tři modely krásných prstenů s úžasným designem. Prvním prstenem, který vám představíme, je jedinečný zlatý prsten ze žlutého 14kt zlata, osázený diamanty. Dalším tipem je klasičtější a velmi oblíbený model z růžového 14kt zlata. Diamant je zasazen do korunky ve tvaru hvězdy z bílého zlata. Poslední šperk, který vám dnes ukážeme, je nádherný prsten z bílého zlata, doplněn dvěma řadami briliantů. Tento prsten působí velmi moderním, svěžím a lehkým dojmem. Šperk je vhodný na každodenní nošení.

 

Navštivte nás ve Zlatnickém domě.

O rubínu

Posledním cenným kamenem z té známé trojice je rubín, který nese přezdívku "Král drahokamů". Jedná se o minerál korundu, jehož odstín se pohybuje od růžového až po tmavě červenou barvu, a to díky přítomnosti chromu. Čím vyšší koncentrace chromu, tím intenzivnější je barva rubínů. Ty nejhlubší a nejvýrazněji červeně zbarvené kameny obvykle pocházejí z Barmy, a jsou také nejvzácnější. Dalšími zdroji kvalitních rubínů je Thajskou, Myanmar či Srí Lanka, těží se také na Madagaskaru, ve Vietmanu nebo v Tanzanii. Značná část přírodních rubínů se dopaluje, aby získaly lepší barevné odstíny. Rubíny patří mezi nejtvrdší a nejodolnější drahokamy. Na Mohsově stupnici jim patří 9. Kameny, které jsou velikostí přesahují 10 ct jsou velmi vzácné a mají hodnotu, která mnohonásobně přesahuje i hodnotu poměrně velkých diamantů. Takové rubíny jsou však velmi výjimečné a jejich cena pak může vystoupat do závratných výšin. Vzhledem k tomu, že na trhu je rubínech velké poptávka, ale jejich výskyt je poměrně malý, jsou hojně vyráběné uměle. Právě synteticky vyrobené rubíny se používají často v různých průmyslových odvětvích. Rubíny jsou samozřejmě vyhledávány i klenotníky. U nás ve Zlatnickém domě usazujeme rubíny do šperků ze žlutého i bílého zlata. Luxusně vypadají kombinace rubínů s diamanty. Jeden z nejkvalitnějších kamenů o váze 23,1 ct byl usazen právě do diamantového prstenu z platiny. Tento skvost je k vidění v USA v muzeu ve Washingtonu. Daroval jej tam Peter Buck. Kámen nese jméno jeho ženy Carmen Lúcia. Dalším velmi významným rubínem je Delong Star Ruby, který váží 100, 32 ct. Jeho původní majitel kámen daroval muzeu v New Yorku, odtud byl ukraden Jackem Murphym. Později byl opět vykoupen za 25 000 USD. Velmi vzácný rubín je součástí i Českých korunovačních klenotů. Najdeme je na korunovační koruně i žezlu. 

Kompletní nabídku našich rubínů naleznete v Showroomu ve Zlatnickém domě.

O smaragdu

Smaragd je dalším drahokam z tzv. Velké trojky, kterou tvoří spolu s rubínem a safírem. Jedná se o šesterečný minerál a je nejznámější a také nejcennější odrůdou berylu

Svůj název získal z řeckého smaragdos a francouzského esmeraude, v překladu zelený drahokam. Právě pro svou typickou sytě zelenou barvu jsou smaragdy hojně využívány v klenotnictví. Intenzitu barvy ovlivňuje obsah chromu a vanadu.  

U smaragdů je barva snad nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje jejich cenu. Nejcennější jsou tzv. kolumbijské smaragdy. Ty mají intenzivní zelené tóny s odstínem modré. Paradoxně nemusejí tyto kameny pocházet pouze z Kolumbie. 

Dalšími faktury ovlivňující cenu jsou čistota, tvar a brus.

Zajímavé je, že na rozdíl od ostatních drahokamů jsou inkluze u smaragdů více tolerovány. Jsou totiž důkazem přírodního původu kamenů.

Ve šperkařství se setkáváme s několika tvary a brusy. Nejčastěji se jedná o oválné výbrusy nebo tvary slzy či hrušky. Pokud kámen obsahuje více inkluzí, bývá broušen do zaobleného tvaru kabošonNejznámější brus je však emerald. Je to obdélníkový nebo čtvercový tvar se seříznutými rohy. Právě tak nejlépe vynikne krásné zbarvení smaragdu.

Poprvé byly smaragdy objeveny ve starověkém Egyptě, kde je považovali za symbol plodnosti a  života. Evropané zase soudili, že je tyto kameny chrání před epilepsií.

Největším nalezištěm zůstává, již od dobití Španěli, Kolumbie. Dále byly tyto kameny objeveny u pohoří Uval v Rusku, nachází se také v Brazílii, Zambii, Norsku, Rakousku, Austrálii nebo v Jižní Americe a USA.

Smaragdy patří mezi křehčí drahokamy a jsou velice jemné, proto musí být zlatníci při práci s nimi velice opatrní. Většina kamenů bývá například již v místě těžby ošetřena olejem nebo pryskyřicí, aby se vyplnily drobné prasklinky a nedošlo k poškození kamenů.

Kvůli své jemnosti jsou smaragdy usazovány do šperků, které jsou určené ke zvláštním příležitostem. Našim klientům rozhodně nedoporučujeme volit tyto drahokamy do klenotů, kterými se chtějí zdobit každý den.

Smaragdy jsou symbolem pro dvacáté a třicáté páté výročí svatby a proto jsou výborným darem k těmto významným příležitostem.

Pokud byste chtěli obdivovat krásu těchto výjimečných kamenů, je k vidění několik opravdu úžasných šperkařských děl. Například v americkém Smithsonianském institutu je to Houkerova smaragdová brož a Španělských náhrdelník inkvizice.

Ten svůj název dostal od jednoho z nejslavnější zlatníků Harryho Winstona a s inkvizicí nemá vlastně nic společného. Stříbrný náhrdelník zdobí 374 bílých diamantů a 15 smaragdů. Houkerova smaragdová brož byla vyrobena zlatníky Tiffany a je osázena 100 bílých diamantů a 75,47 ct smaragdem. Dalším doslova uměleckým dílem je Chalk emerald. Tento jedinečný prsten je opět prací zlatnického mistra Harryho Winstona. Šperk zdobený diamanty a 37,82 ct kolumbijským smaragdem patřil indické královské rodině a prohlédnout si jej můžete opět v  Smithsonianském institutu. I v Česku jsou k vidění významné smaragdy, např. ve Svaté hoře u Příbrami na Svatohorských klenotech nebo v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze smaragdovou soupravu šperků z 20. let 20. století.

O diamantu

Nejznámější a nejpoužívanější drahokam ve šperkařství je rozhodně diamant. Název diamant pochází z řečtiny a znamená nezničitelný. Patří mezi nejtvrdší přírodní minerály, jedná se o krystalickou formu uhlíku (C). Je jediný drahokam, který se vyskytuje ve všech barevných variantách, nejběžnější je bílý.

Přírodní diamanty se těží v průmyslových povrchových lomech. Nejstarší naleziště jsou v Indii, Brazílii, Rusku a Jižní Africe. Mezi nejvýznamnější světová naleziště v současné době patří Austrálie, Namibie, Botswana, Kanada, Rusko, Angola a Jihoafrická republika. U nás v České republice byl diamant nalezen dvakrát a to v Dlažkovicích na Ústecku a v Chrášťanech u Prahy. Existují však i umělé diamanty tzv. syntetické, které jsou vyrobeny pomocí speciálních metod. U diamantů hodnotíme 4 základní kritéria tzv. 4 C, jsou to Carat, Color, Clarity, Cut (v překladu váha, barva, čistota a brus). Prvním kritériem je hmotnost diamantů, která se udává v karátech s označením ct. Jeden karát se rovná 0,2 g, diamant o hmotnosti 1 g má tedy 5 ct.

Nabídka diamantů

Druhým kritériem je barva. Barva diamantu je závislá na jeho složení. Perfektní diamant je zcela čirý bez jakéhokoliv zbarvení. Setkáváme se však s diamanty, které jsou zabarvené do žluté a hnědé barvy. Dále můžou být růžové, červené nebo modré. Barva diamantů se označuje písmeny abecedy od D až po Z. Čím vyšší pozice v abecedě, tím více je kámen zabarven. Barva diamantu výrazně ovlivňuje jeho cenu. Diamanty mohou být také uměle dobarvovány nebo běleny. Takovéto změny musí být vždy označeny na certifikátu daného kamene.

 

Třetím kritériem je čistota diamantu. Čistotou rozumíme míru vnitřních nečistot diamantů tzv. inkluzí. Jen diamanty s vysokou čistotou lze užívat ve šperkařství. Tyto diamanty tvoří v současné době asi 20 % ze všech vytěžených diamantů, zbytek je používán v průmyslové výrobě jako řezné či brusné nástroje.

Čtvrtým kritériem hodnocení diamantů je jejich brus. Hrubé kameny jsou vybrušovány a leštěny. Broušení diamantů je šperkařská činnost, při které dochází k opracování hrubého kamene na drahokam určený pro vsazení do šperku. Ve šperkařství je nejčastěji používán briliantový brus. Tento brus je známý již od roku 1910. Briliant má celkem 56 faset, 32 horních a 24 spodních. Jako pravý briliant by měl být označován pouze kulatý diamant s tímto brusem.

Ve šperkařství se samozřejmě setkáváme i s náhradami briliantů. Nejčastěji jsou to kubické zirkony s briliantovým brusem nebo syntetické diamanty, které nazýváme Moissanity. Pro laické oko je rozdíl od pravého diamantu velmi těžko rozeznatelný. Velký rozdíl je pak v ceně. Ve Zlatnickém domě vsazujeme diamanty do náušnic, přívěsů, náramků, ale nejčastěji do zásnubních a snubních prstenů. Právě v takových špercích, které nás zdobí každý den, je investice do diamantu rozhodně na místě. Diamant se ani po letech nošení šperku neopotřebuje a bude si stále zachovávat svůj nezaměnitelný lesk. Navíc si určitě každá žena přeje, aby její prsteníček zdobil krásný prsten s pravým diamantem.

Nabídka diamantů

Den svatého Valentýna

Tento den dlouhodobě rozděluje lidi na dvě skupiny. Jedny nechává Den svatého Valentýna naprosto chladnými a považují ho pouze za další komerční svátek, druzí naopak svátek všech zamilovaných vítají a oslavují. My rozhodně patříme k té druhé skupině. Každá příležitost, kdy se oslavuje láska se totiž musí využít.

Pokud navíc zapátráme v historii tohoto svátku, kdy legenda vypráví o římském knězi Valentýnovi, který přes zákaz tajně oddával mladé zamilované vojáky a byl za to právě 14.2. popraven, musíme uznat, že tento den má prostě své kouzlo.

Pokud stejně jako my patříte mezi ty, kteří se chystají Den svatého Valentýna oslavit, zkuste připravit pro svou lásku něco výjimečného. Co například žádost o ruku, pánové? Uvažujete o tomto důležitém kroku? Tak proč nevyužít právě svátek všech zamilovaných? Podle nás je to ideální příležitost.

Objednejte stůl v romantické restauraci a kytici rudých růžízásnubní prsten vhoďte do sklenky šampaňského, poklekněte před svou vyvolenou a pak už se jen oddávejte lásce.

A pokud už život s tou pravou sdílíte, jistě jí u dezertu potěšíte krásným šperkem. Co třeba náušnice nebo náhrdelník se srdíčkem?

S výběrem toho nejlepšího dárku vám velmi rádi poradíme a pomůžeme vám udělat letošní Den svatého Valentýna  nezapomenutelným.

  

  

 

Kompletní nabídku zásnubních prstenů naleznete ve Zlatnickém domě.

 

Tipy na Vánoční dárek

S nástupem listopadu a skutečným příchodem podzimního počasí začíná většina z nás plně si uvědomovat, že Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi často spojený stres z nákupů vánočních dárků. Každý rok se také přemýšlíte, čím překvapit své blízké? Dovolte nám, abychom vám trochu pomohli s tímto dilematem. S radostí přinášíme naše osvědčené tipy na dárky. Pojďme na to.

Šperky se staly neodmyslitelnou součástí oslav vánočních svátků, stejně jako vánoční cukroví. Nic vás neudělá více šťastnou ženu než krásný klenot. Jaké je tajemství správného výběru šperku pro ženu? Je to jednoduché - vždy vybírejte s láskou. Nic nepředá Vaše pocity lépe než třeba přívěsek ve tvaru srdce. Tyto přívěsky také často nabízejí možnost rytiny s osobním věnováním, což z běžného šperku udělá něco zcela osobního.

Přívěsek jistě neoslovuje pouze ženy, ale i muže. Naše nabídka obsahuje široký výběr přívěsků, které potěší například milovníky různých sportů – od tenisových raket po golfové hole a mnoho dalších variant.

Dalším osvědčeným tipem na vánoční překvapení pro ženy jsou náušnice. Náušnice patří ke šperkům, kterými se většina žen zdobí každý den a proto jistě uznáte, že jich ve šperkovnicích není nikdy dost.

Atmosféra vánočních svátků, zejména kouzlo Štědrého večera, představuje pro nás ideální okamžik pro věnování toho nejcennějšího šperku - zásnubního prstenu. Proč nezkusit udělat z rozbalování dárků nezapomenutelný zážitek přímo pod vánočním stromečkem? V naší nabídce naleznete široký výběr modelů zlata v různých barvách, včetně prstenů zdobených diamanty i zirkony. Velikost prstenu je vždy přizpůsobena podle Vašich individuálních požadavků.

Chcete-li, aby Váš blízký našel pod stromečkem šperk, který je unikátní a neotřelý, můžeme Vám nabídnout individuální výrobu. Pomůžeme Vám s návrhem šperku, poskytneme rady ohledně vhodného materiálu a společně s Vámi vybereme drahé kameny. Dohromady vytvoříme exkluzivní šperk, který bude nést Vaši osobní stopu.

 

V poslední době jsou velmi populární dárkové poukazy, které nelze ignorovat. Nabízíme škálu poukazů v různých hodnotách, které lze využít k nákupu šperků. Dárkový poukaz představuje skvělou možnost, pokud máte povědomí o touze vašich blízkých po krásném šperku, ale nejste zcela jisti jejich preferencemi, velikostí apod.

Snad jsme Cás motivovali a usnadnili Vám rozhodování při hledání způsobů, jak potěšit svou rodinu a blízké.

O safíru

Safíry jsou ve šperkařství velmi vyhledávanými drahokamy. Patří mezi nejtvrdší drahé kameny na světě. Na Mohsově stupnici mají číslo 9 a spolu se smaragdem a rubínem tvoří tzv. velkou trojku. Po diamantech se jedná o nejvzácnější a nejcennější drahé kamenySafír je druh minerálu zvaného korund, svůj název získal z hebrejského Sappire, což znamená modrý.

Safír má měrnou hmotnost 4,00. Index lomu 1,76 - 1,78 a dvojlom 0,008. Index lomu (RI), měřený refraktometrem, je ukazatelem množství paprsků světla ohnutých minerálem. Dvojlom je rozdíl mezi minimálním a maximálním RI.  Když je dvojlom vysoký, světelné paprsky se odrážejí od různých částí hřbetu kamene a při pohledu skrz přední fasetu způsobují zdvojnásobení zadních faset.

Většina drahokamů má krystalickou strukturu. Krystaly mají roviny symetrie a jsou rozděleny do sedmi symetrických systémů. Počet os, jejich délka a úhel k sobě určují systém, do kterého krystal patří. Drahokamový modrý safír je klasifikován jako mající tridiagonální krystalickou strukturu, protože má tři roviny symetrie a čtyři osy. Tři osy jsou ve stejné rovině v úhlu 60 stupňů. Čtvrtá osa je kolmá a nerovnoměrná k ostatním třem. Forma safírových krystalů závisí na rozmanitosti a lokalitě. Safíry mohou mít nerovnoměrnou nebo konvekční zlomeninu, ale žádné skutečné štěpení. Množství světla odráženého na povrchu drahokamu je jeho lesk. Modré safíry mají sklovitý (sklovitý) lesk na rozdíl od voskového, mastného nebo pryskyřičného lesku jiných kamenů.

S modrou barvou máme tyto kameny nejčastěji spojené, můžeme se však setkat také se žlutými, růžovými, zelenými a fialovými odstíny.

 

Nabídka safírů

Barva je nejdůležitějším faktorem pro určování hodnoty modrého safíru. Ve skutečnosti je barva modrého safíru důležitější než jeho jasnost. Safíry jsou zřídka úplně čisté a dokonce i velmi drahé kameny mohou mít mírné nedostatky. Drobné rozdíly v barvě mohou způsobit velké rozdíly v ocenění. Jemné volné kameny dobré barvy a čistoty jsou vždy vzácné a cenné. Nejlepší jsou vysoce nasycené střední nebo středně tmavě modré tóny.

Tradiční zahřívání rubínů a safírů je široce využívané a jedná se o akceptovaný proces zlepšování průhlednosti a barvy kamenů. Techniky sahají od jednoduchého házení drahokamů do ohně, který má být uvařen, až po využití sofistikovaných elektrických nebo plynových pecí při specifických tlacích a atmosférických podmínkách. Ošetření je trvalé a zahřáté kameny nevyžadují zvláštní péči. Nové úpravy, které se využívají k výrobě modrých, růžových, oranžových a žlutých safírových kamenů, jsou kontroverznější. Toto nové ošetření je proces tepelné difúze, který je stabilní a může nebo nemusí úplně proniknout do kamene. Barva se dosáhne procesem, který zahrnuje přidání cizích prvků k dosažení požadované změny barvy. Od počátku dvacátého století se syntetické safíry vyráběly metodou plamenové fúze. Vzhledem k množství nových ošetření a syntetických přípravků doporučujeme zakoupit u prodejce, který může nechat váš safír certifikovat nezávislou gemologickou laboratoří.

Kromě modrých safírů jsou nejcennější Padparascha safíry, které mají lososově červenou barvu. Název Padparascha v překladu znamená lotosový květ. Pokud mají tyto safíry více karátů jedná se o investiční kameny. Hlavním nalezištěm těchto vzácných kamenů je Srí Lanka.

Safíry jiné než modré, růžové, žluté, zelené a oranžové safír se nazývají přírodní barevný safír. Červené odstíny jsou výsledkem stop chromu. Čím větší je koncentrace oxidů, tím hlubší je barva.

Další  naleziště přírodních safírů najdeme v Thajsku, Laosu, Austrálii, Indii a v Madagaskaru. Madagaskarské modré safíry jsou svým vzhledem, kvalitou a materiálem podobné těm ze Srí Lanky.

Stejně jako širokou škálu barev, mají tyto drahokamy i širokou škálu tvarů. Nejcennější jsou safíry oválné. Další časté jsou tvary fancy a emeraldové brusy. Hvězdné safíry jsou vyříznuty do tvaru caboshon, aby se vyvinul a správně zobrazil hvězdný efekt. Vlákna nebo vláknité dutiny ve hvězdném safíru odrážejí světlo, které způsobuje, že se hvězda objeví v kameni.  

Nabídka safírů

Díky svým unikátním vlastnostem, jako je např. vysoká tvrdost a odolnost vůči vysokým teplotám, jsou safíry používané v průmyslu. Pro tyto účely se využívají uměle vyrobené kameny. V běžném životě se s nimi můžeme setkat např. na sklíčkách u náramkových hodinek nebo u displejů mobilních telefonů.

U nás ve Zlatnickém domě se safíry těší velké oblíbě. Safíry světlých barev jako např. růžové či žluté, vsazujeme převážně do zlatých zásnubních prstenů. Modré kameny pak zdobí nejčastěji prsteny nebo náušnice. Šperk s modrým safírem může být skvělým darem a poděkováním za narození chlapečka, naopak s růžovým kamenem potěší určitě novopečenou maminku holčičky.

Ve Zlatnickém domě máme v nabídce obrovský výběr safírů různých barev i tvarů. Pokud toužíte po jedinečném šperku se vzácným drahokamem, neváhejte nás navštívit, pomůžeme vám zhmotnit vaší představu. :)

Nabídka safírů

Provozováno na platformě Ebenit - Tvorba webu a eshopu.
STATUS_IS__APP_RUNNING